Jól jár, aki hackerkedik, most több mint félmilliárd forintot kaphat érte
Nagyon komoly összeget, kétmillió dollárt, azaz körülbelül 560 millió forintot fizet a DARPA egy különleges rendszer kifejlesztéséért.
Nagyon komoly összeget, kétmillió dollárt, azaz körülbelül 560 millió forintot fizet a DARPA egy különleges rendszer kifejlesztéséért.
Meg sem kell nyitni a vírust tartalmazó e-mailt ahhoz, hogy a rosszindulató program megfertőzze a gépet – ekkora biztonsági rés tátong(ott) a Symantec több termékében, köztük a magánembereknek szánt Nortonokban is.
Több népszerű antivírusszoftver is biztonsági hibát rejtett, melyen keresztül könnyen bejuthatnak a kártékony elemek. Mutatunk egy segédprogramot, amellyel gyorsan ellenőrizni tudja, hogy biztonságban van-e a gépe.
Szinte minden népszerű router- és modemgyártó eszközeiben is megtalálták azt a hibát, ami az online hálózati eszközök 9 százalékát érinti. A hibát kihasználó hackerek jelszavakhoz juthatnak hozzá, és vírust is küldhetnek a gépekre.
A Google szakemberei egy héten át vizsgálták a Samsung csúcsmobilját, hogy kiderítsék, van-e benne biztonsági rés. Bizony van, közel egy tucat.
Az androidos okostelefonokat érintő, az eddigi talán legdurvább biztonsági fenyegetés a készülékek gyártóit is megijesztette.
A szakértők szerint az okostelefonok történetének eddigi legnagyobb biztonsági fenyegetéséről van szó. A hiba a ma használt androidos készülékek 95 százalékát érinti. A problémát a Google is elismerte.
A Microsoft által kiadott rendkívüli frissítés az operációs rendszer szinte minden közkézen forgó verzióját érinti, még a meg sem jelent Windows 10-et is. Veszélyes hibát javít, amelyet kihasználva mások is hozzáférhetnek mindenhez, ami a számítógépen van, akár távolról is.
A Samsung népszerű okostelefonjaira gyárilag telepített szoftver hibáját kihasználva egy támadó átveheti a hatalmat a készülék fölött.